Свалява. Свалявський ДНЗ № 2

ПОРАДИ БАТЬКАМ

Як полегшити перебування дитини у дитячому садку

1. Організуйте життя дитини в сім'ї відповідно до режиму дня, якого дотримуються в дошкільному закладі. Цим ви значно полегшите процес звикання до дитячого закладу.
2. Треба зацікавити сина чи доньку дитячим садком, викликати бажання йти туди.
3. Дитині значно легше пристосовується до умов суспільного виховання, якщо в сім'ї вона оволоділа елементарними навичками самостійності. Допоможіть дитині навчитися самостійно сідати на дитячий стілець, пити з чашки, вчіть користуватися ложкою, виделкою. Навчіть дитину самостійно мити руки, роздягатися та складати одяг.
5. Досить складно буває маляті оволодіти правилами поведінки в дитячому садку. Особливо погано почуваються діти, яким у сім'ї нічого не забороняли.
6. Навчіть дитину гратися. Діти, які тривало, не відволікаючись, граються з іграшками, захоплюються грою і рідко згадують про розлуку з рідними.
7. Одна з головних причин труднощів перебування дитини в дитячому закладі – недостатній досвід спілкування з іншими дорослими і дітьми.
8. Щоб малюк сміливо входив у групу однолітків, не ховався за вихователя, відмовляючись гратися з дітьми, треба привчати його до контактів із дітьми заздалегідь, виховувати доброзичливе ставлення до них.
9. Значну увагу слід приділяти розвитку мовлення.
10. Ніколи не виявляйте у присутності дитини своїх переживань,не шкодуйте з приводу того, що доводиться віддавати її до дитячого закладу. Навпаки, висловлюйте захоплення цікавими іграшками: усім своїм настроєм, ставленням до вихователя, інших дітей підкресліть упевненість, що вашій дитині буде тут добре.